Reklama

Ludzie z głębi

Ludzie z głębi

24.01.2016
Czyta się kilka minut
Mnożymy byty ponad miarę. Organizujemy nabożeństwa do świętych, nowenny i litanie tak, że ten nasz biedny parafianin już nie znajduje czasu, żeby po prostu spotkać się z Bogiem.
Pustelnia w Beskidach – dom wspólnoty, którą opiekuje się ks. Andrzej Muszala Fot. Pustelnia.pl
N

Na trzydzieści minut zapada cisza. To nie cisza absolutna – gdzieś z daleka słychać hejnał, za oknami szumią samochody; gdzieś zaskrzypiała ławka, sąsiad za plecami ciężko oddycha, ktoś zakaszlał. Jest ciemno. Światło pada tylko na sztalugę z ikoną, z której szeroko otwartymi oczami patrzy na mnie Jezus.

Do tych oczu się zwracam. Nawet nie wiem, kiedy przestaję słyszeć auta i posapywanie za plecami. Trzydzieści minut mija szybko.

Kryterium modlitwy

W każdy wtorek wieczorem niewielki kościół św. Marka w centrum Krakowa zamienia się w pustelnię. W środku – kilkadziesiąt osób sam na sam z Jezusem.

– Święta Teresa z Ávili mówiła: „Chcesz nauczyć się modlić? Módl się!” – mówi ks. dr hab. Andrzej Muszala, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i, jak sam siebie określa, „pustelnik na pół etatu”. Od 1996 r. prowadzi rekolekcje o...

13271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]