Reklama

Misja: parafia

Misja: parafia

29.07.2013
Czyta się kilka minut
„Księża mieszkają z rodzinami i siostrami! Nigdy wcześniej nie było w Kościele takich zwyczajów”. Dlaczego niektórym tak trudno zaakceptować nową wspólnotę w warszawskiej Wesołej?
Członkowie wspólnoty: Lucyna i Zbigniew Słup, s. Edyta Klejn, s. Anna Parcheta oraz Dorota i Maurycy Gontarczykowie z dziećmi. Fot. Archiwum o. Krzysztofa Charańczuka
J

Jest, dajmy na to, czwartek.
Szósta rano – Maurycy wyjeżdża do pracy.
Szósta trzydzieści – Dorota (żona Maurycego), Jeremiasz i Zuzia (ich dzieci) jedzą śniadanie w swojej kuchni. Ale w domu jest jeszcze jedna kuchnia. W niej przy stole siadają: ojciec Krzysztof, siostra Edyta i siostra Ania.
O ósmej Dorota odprowadza do przedszkola Jeremiasza. Pół godziny później pozostali domownicy spotykają się na jutrzni.
Potem, do południa, prace domowe: Dorota gotuje obiad (pomaga jej w tym córka), ojciec Krzysztof kosi trawnik, siostra Edyta plewi w ogródku, a siostra Ania – idzie po zakupy. O dwunastej trzydzieści – modlitwa południowa, po której każdy wraca do swoich obowiązków.
Ale dzień jeszcze się nie skończył. Kiedy do domu wrócą Jeremiasz i Maurycy, wszyscy zasiądą do obiadu. A potem zacznie się wspólna Msza św. (w jej trakcie posługiwać będą, ubrani w...

14830

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]