Reklama

Ładowanie...

Długa droga do domu

17.10.2022
Czyta się kilka minut
Najgorsze w bezdomności jest poczucie nieustannego wstydu. Ale kiedy zrobi się coś dobrego i jeszcze ktoś to doceni, można się poryczeć ze szczęścia.
Spektakl „Nibylandia” – na pierwszym planie Leszek Noster. Teatr Nowy w Poznaniu, grudzień 2014 r.
D

Długie teksty do nauki na pamięć? Szybko przekonał się, że jeśli nawet coś zapomni, zawsze może zaimprowizować i jakoś pójdzie. Trema? Znalazł na nią sposób na pierwszym spektaklu – skupić uwagę na czymkolwiek, np. oświetleniu, i mentalnie oddzielić się od widowni.

– Największą barierą były zęby – przyznaje Zbyszek Krakowski. Strasznie się ich wstydził. Jakby w brakach uzębienia zapisała się cała historia jego potknięć. Zbyszek – aktor grupy teatralnej Wikingowie – o swoim życiu mówi, że to sinusoida: ciągłe wzloty i upadki. Ostatnio jest lepiej. Opiekuje się osobami starszymi przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej – robota od rana do wieczora, więc martwi się, czy nie zabraknie mu czasu na próby. Niedawno znalazł zakład stomatologiczny, w którym studenci w ramach praktyk robią zęby ze zniżką. Skorzysta.

Wikingowie ze Szczepankowa

– Nigdy nie myślałem, że...

18087

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]