Reklama

Latanie na cenzurowanym

Latanie na cenzurowanym

23.09.2008
Czyta się kilka minut
Obrońcy środowiska krytykują obyczaj, który, przez analogię do angielskiego "binge-drinking", czyli picia na umór, określają jako "binge-flying" - latanie samolotem na okrągło. Leci się, bo można.
P

Pewnego dnia w połowie czerwca na czterech brytyjskich lotniskach - London City, w Manchesterze, Edynburgu i Newcastle - pojawiło się niezwyczajne grono stewardów i stewardess z obsługi naziemnej. Zatrzymywali przylatujących pasażerów, namawiając ich, by w drogę powrotną udali się już nie samolotem, lecz pociągiem. Na zachętę wciskali im w ręce bilety kolejowe.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że rzekomy personel lotniczy to działacze organizacji ekologicznej Greenpeace. Czy i ilu pasażerów udało im się wówczas przekonać do komunikacji kolejowej, tego pewnie nikt się nigdy nie dowie, nawet oni sami. Policja zresztą szybko i sprawnie usunęła aktywistów Greenpeace.

Skromna, ale dobrze pomyślana akcja pokazała jednak jasno i czytelnie, że komunikacja lotnicza popada w coraz większy konflikt z innymi rodzajami transportu, zwłaszcza kolejowym i ...

9745

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]