Reklama

KRONIKA

KRONIKA

15.05.2012
Czyta się kilka minut
7 - 14 maja 2012
K

Kryzys ekologiczny nie ma związku z gospodarką czy technologią – jego przyczyny są duchowe i etyczne. Dotyczy on nie tyle samego środowiska naturalnego, ile naszej świadomości i sposobów traktowania zasobów naszej planety (fragment przemówienia patriarchy ekumenicznego Bartłomieja I z okazji odebrania nagrody wolności i pokoju, 12 maja 2012).

Żyjąca w XII w. niemiecka benedyktynka i mistyczka Hildegarda z Bingen została nową świętą Kościoła katolickiego. „Podróżując po różnych regionach Niemiec i przemawiając w kościołach, wzywała papieży do reform, krytykowała ich, wyjaśniając, że Duch Święty przemawia przez nią – kobietę – bo Kościół, kierowany przez mężczyzn, w wielu aspektach zdradził swoją naturę i misję” – opisuje działalność św. Hildegardy „L’Osservatore Romano”. Ogłoszone 10 maja rozszerzenie na cały Kościół kultu...

4736

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]