Reklama

Ładowanie...

Królowa i gangsterzy

ze Szkocji
27.12.2021
Czyta się kilka minut
Choć w czasie pandemii Szkocja była długo zamknięta na turystów, często pojawiali się tu filmowcy. Efekty ich pracy będzie można obejrzeć w 2022 r.
Przystań w Portsoy. Szkocja, 18 listopada 2021 r. Wicek Sosna
S

Station Hotel nie sprawia wrażenia, jakby miał być ulubionym miejscem filmowych gwiazd. A jednak parę z nich zatrzymało się na dłużej w tym hotelu – położonym przy głównej ulicy Portsoy, nadmorskiego miasteczka w północno-wschodniej Szkocji.

Był wśród nich aktor Cillian Murphy. Jego zdjęcie – choć może należałoby powiedzieć: zdjęcie Thomasa Shelby’ego, w którego Murphy wciela się w znanym gangsterskim serialu „Peaky Blinders” – wisi w hotelowym korytarzu. Na zdjęciu Tommy, jak zawsze w eleganckim garniturze i koszuli z nieskazitelnie białym kołnierzykiem, opiera się o bar. Odręczne podziękowania dla pracowników hotelu nie pozostawiają wątpliwości, że dobrze wspomina spędzone w nim chwile.

Gdy przyjeżdżam do Portsoy, jest już ciemno i pada deszcz; droga była kręta i męcząca. Życzliwi pracownicy, znakomite jedzenie i przyjazna atmosfera sprawiają, iż przypadkowy wybór...

6907

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]