Reklama

Koszula dalsza ciału

Koszula dalsza ciału

09.11.2014
Czyta się kilka minut
Nie interesujemy się, nie chcemy głosować, a często nawet nie ma chętnych do kandydowania – oto nasze podejście do samorządności.
Kampania wyborcza w Przemyślu, listopad 2014 r. Fot. Łukasz Solski / EAST NEWS
Z

Z danych PKW wynika, że liczba radnych obejmujących urząd bez głosowania (w sytuacji, gdy miejsc w radzie jest więcej niż kandydatów) rośnie. W 2002 r. mandat w ten sposób uzyskało 323 radnych, w 2006 r. – 1199, a w 2010 r. – 1180. Rekord bije gmina Mściwojów z Dolnego Śląska, gdzie w 12 na 15 okręgów wybory do rady gminy się nie odbędą. Podobnie wygląda sytuacja w Krzyżanowicach: w 7 na 15 okręgów radni nie będą mieli konkurencji. Komfortową sytuację będzie miał też wójt: Grzegorz Utracki zostanie na stanowisku, jeśli poprze go połowa głosujących – w innym przypadku o wyborze zdecyduje rada.
Choć na radnych i wójtów mało chętnych, to nie brak zainteresowania funkcją burmistrza – o 806 stanowisk stara się blisko 3 tysiące kandydatów. Kartuzy, Bochnia, Czeladź, Duszniki-Zdrój, Hrubieszów, Pionki, Myślibórz, Stąporków – tu konkurencja jest największa, bo zgłosiło się aż 9...

7674

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]