Reklama

Kościół czeka zmiana wrażliwości

Kościół czeka zmiana wrażliwości

12.10.2014
Czyta się kilka minut
Bp Grzegorz Ryś: Nie może być tak, że jedynym obszarem, w którym od człowieka wymagamy natychmiastowej doskonałości, jest dziedzina życia seksualnego.
A

ARTUR SPORNIAK: Czy trwający właśnie w Watykanie nadzwyczajny Synod o rodzinie przyniesie jakieś zaskakujące rozstrzygnięcia?
BP GRZEGORZ RYŚ: To zależy, jak rozumiemy słowo „zaskakujące”. Na przykład „Instrumentum laboris”, czyli dokument, na podstawie którego biskupi podejmują dyskusję, jest dość wyjątkowy. Został bowiem przygotowany na podstawie ankiety, którą po raz pierwszy tak szeroko rozpropagowano w Kościele. Dokument ten w wielu miejscach jest streszczeniem ankiety – prezentuje odpowiedzi, które w niej padły. W odróżnieniu od dokumentu przygotowanego przed ostatnim synodem o nowej ewangelizacji, nie stawia żadnych tez – wskazuje natomiast problemy. Choć oczywiście zaznaczone jest, że większość odpowiedzi szła w takim a takim kierunku. Przekaz brzmi: niech teraz ojcowie synodalni sobie nad tym głowę łamią. Może i słusznie, ale...

16537

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]