Reklama

Koniec przerwy

Koniec przerwy

09.11.2020
Czyta się kilka minut
Piętnaście milionów. Co najmniej tyle norek w duńskich fermach zostanie zaraz zabitych na polecenie rządu.
ROBERTO MENDOLICCHI / ADOBE STOCK
C

Cała tamtejsza populacja nieszczęsnych, Bogu ducha winnych zwierząt straci życie w związku z koronawirusowym zagrożeniem. Dania była dotąd największym producentem ich futer na świecie. Polska – gdzie właśnie tzw. piątka dla zwierząt poszła do kosza w ramach ogólnego rozprzężenia w monopartii – wychodzi na czoło tego wstydliwego rankingu. A duńskie władze praktycznie uwięziły w domach ok. 300 tys. ludzi żyjących w sąsiedztwie ferm, których właściciele otrzymają pełne odszkodowanie.

Przesłanki tak radykalnej decyzji muszą być poważne i budzą wystarczające obawy u polityków, którzy nigdy nie zadzierają z interesami poważnych branż ot tak sobie, nieprzymuszeni przez siłę wyższą, i to bardzo wyższą. A przemysłowy chów wszelkich stworzeń to w Danii arcypoważna sprawa. Weźmy np. wieprzowinę. Dania ma największą jej produkcję na głowę...

5637

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]