Reklama

Kompas zamiast GPS

Kompas zamiast GPS

10.06.2019
Czyta się kilka minut
N

Niewielki – przywołany niedawno przez Liturgię – fragment 18. rozdziału „Dziejów Apostolskich” (Dz 18, 23-28), opowiadający o spotkaniu najbliższych współpracowników św. Pawła – Pryski i Akwili z Apollosem, aż dwukrotnie nazywa chrześcijaństwo „drogą”: „Znał on [Apollos] już drogę Pańską”, i potem: „wyłożyli mu dokładnie drogę Bożą”. W tym drugim przypadku w wielu lekcjach owego wersetu nieobecne jest ostatnie słowo. W ten sposób „Droga” staje się nazwą własną – nowym imieniem chrześcijaństwa.

Wiara jest drogą. Ważne – by to pamiętać.

Mówimy czasami – idąc za Słowem – że wiara jest „słuchaniem”; rodzi się ze słuchania, jest przyjęciem Słowa. Jest także według Pisma rodzajem wzroku – widzeniem wszystkiego na nowy sposób, widzeniem po Bożemu; ślepota, a zwłaszcza zaślepienie jest symbolem niewiary. Jest więc wiara słuchaniem i widzeniem. Jest jednak także drogą, a...

2971

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]