Reklama

Leczmy rany

Leczmy rany

24.09.2013
Czyta się kilka minut
Dom Świętej Marty, poniedziałek, 19 sierpnia, godzina 9.50.
W kaplicy Domu św. Marty, marzec 2013 r. Fot. OSSERVATORE ROMANO / AFP PHOTO / EAST NEWS
N

Na godzinę 10.00 jestem umówiony na rozmowę z papieżem Franciszkiem, odziedziczyłem jednak po moim ojcu zwyczaj, że na spotkania zawsze przychodzę przed czasem. Osoby, które mnie przyjmują, wskazują mi miejsce w małym saloniku. Czekam jednak tylko przez chwilę i już po kilku minutach jestem poproszony, aby udać się do windy. Te dwie minuty to czas, kiedy mogłem przypomnieć sobie, jak w Lizbonie, w czasie spotkania redaktorów naczelnych niektórych czasopism Towarzystwa Jezusowego, zrodziła się idea opublikowania wspólnego wywiadu z papieżem. Rozmawiałem wtedy z innymi redaktorami, formułując możliwe pytania, które wyrażałyby wspólne zainteresowania. Wychodzę z windy i widzę papieża czekającego na mnie w drzwiach. Tak naprawdę miałem przyjemne wrażenie, że nie przekraczałem żadnych zamkniętych drzwi.
Wchodzę do pokoju i papież wskazuje mi fotel, zapraszając, bym usiadł. Sam, ze...

67387

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]