Reklama

Komorowski i reszta

12.01.2015
Czyta się kilka minut
Bronisław Komorowski chciałby wygrać wybory prezydenckie w pierwszej turze. Konkurencja mu nie przeszkadza; przeszkadza za to Ewa Kopacz.
P

Prezydent kazał nawet napisać list do niej w sprawie zamykania kopalń, będący w istocie listem do wyborców: „Uprzejmie przypominamy, że pan prezydent nie jest panią premier”.
Andrzej Duda (PiS) upatruje w tym szansy. Też napisał list. Żąda odpowiedzi, czy Komorowski podpisze ustawę o restrukturyzacji górnictwa. Odpowiedzi raczej nie będzie, co ma oznaczać: „Prezydent gra w innej lidze”. Poza tym Dudzie idzie po grudzie: w PiS jest tylko jeden człowiek, na którego wszyscy pracują, Jarosław Kaczyński. Gdy prezesa nie ma, PiS zmienia się w kłębowisko żmij. Duda walczy więc i z Komorowskim, i z własną partią.
SLD pochwalił się historyczką Kościoła Magdaleną Ogórek. Kandydatka nie ma dokonań politycznych, ale jest urodziwa. Uroda będzie jej nieszczęściem, bo – wiadomo – skoro ładna, to musi być paprotką; nieważne, co ma do powiedzenia, bo nikt nie słucha. Sojusz kładzie...

1453

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]