Reklama

Czy opozycja jest w stanie pokonać PiS

13.06.2022
Czyta się kilka minut
Partie opozycyjne są silniejsze od PiS-u, ale walczą głównie między sobą, a nawet wewnątrz własnych frakcji. Rządzącym dużo lepiej wychodzi uczenie się na błędach. Własnych i cudzych.
Donald Tusk, Szymon Hołownia i Włodzimierz Czarzasty / JACEK DOMINSKI/REPORTER
S

Siedzieli razem, ale osobno: wzrok wbity w dal, marsowe oblicza, oszczędne interakcje. Liderzy PO, Polski 2050, Lewicy i PSL-u oraz prezydenci miast: Jacek Karnowski i Rafał Trzaskowski spotkali się przy okazji podpisywania porozumienia opozycji z ruchem samorządowym „Tak! Dla Polski” – jednak ewidentnie byli skrępowani swoim towarzystwem. By uniknąć dodatkowych zadrażnień, uzgodniono, że nikt nie poruszy jątrzącej sprawy list wyborczych. Kiedy spytałam Władysława Kosiniaka-Kamysza o ten brak chemii, przyznał, że wzajemne zaufanie nie jest stuprocentowe. Złe wrażenia po spotkaniu próbował zatrzeć wiceszef Polski 2050, Michał Kobosko, zamieszczając na Twitterze fotografię śmiejących się Tuska i Hołowni, którą opatrzył podpisem: „Na całe szczęście politycy opozycji, wbrew doniesieniom medialnym, mają ze sobą całkiem normalny, ludzki kontakt”. Zapomniał, jak czytelna była podczas całego...

19608

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się


https://www.tygodnikpowszechny.pl/gospodarka

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]