Reklama

Kisielowa wojna

Kisielowa wojna

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Pod koniec roku zawsze uciekałem z ojczyzny jak najdalej.
W

Wymyślałem reportaże z dalekich krajów tylko po to, by nie ubierać choinki, nie dostawać prezentów i nie zalewać ostatniej koszuli przy niezdarnym otwieraniu szampana Sowetskoje igristoje.
Oczywiście gdzie bym nie pojechał, wszyscy w lot łapali, że w okolicy pojawił się gość z Polski, robili więc wszystko, żebym czuł się jak w domu. Na moją cześć ubierano choinki, zawsze na podorędziu znalazł się jakiś prezent oraz buteleczka Sowetskowo igristowo (lub czegoś podobnego), którego ofiarą padała moja ostatnia koszula. Oblewałem się w Tbilisi, Moskwie, Ałmatach, Kijowie, a nawet w Nalczyku i Chanty-Mansyjsku.
Do kuriozalnej sytuacji doszło kiedyś w północnym Kazachstanie. Przypadkiem trafiłem do małej wioski, gdzie pomieszkiwał szef miejscowego stowarzyszenia Polaków. Moim zdaniem był stuprocentowym Rosjaninem, tak udręczonym przez tamtejszy klimat i biedę, że postanowił się...

5386

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]