Reklama

Kimono dla bizneswoman

Kimono dla bizneswoman

18.10.2015
Czyta się kilka minut
Miała zostać prawniczką, ale od kodeksów wolała łączenie mody i sztuki. Dziś jest jedną z najciekawszych polskich projektantek.
Stroje z kolekcji „Infrared” Joanny Hawrot Fot. Katarzyna Widmańska
C

Ciemną scenę przecinają punktowe światła. Orkiestra wykonuje niepokojącą muzykę japońskiego kompozytora Toshio Hosokawy. Reflektory wydobywają z mroku cztery postacie tancerek. Każda reprezentuje inny styl: od klasycznego japońskiego butō po zachodni taniec współczesny. Tkanina na ich ciałach załamuje się w rytm ruchu. Nagle muzyka cichnie i tancerki zamierają. Teraz możemy lepiej przyjrzeć się ich strojom: klasyczna japońska forma kimona i współczesne czarno-białe wzory – nadruki z grafik ilustratorki Sonii Hensler.

Wrześniowy pokaz był efektem współpracy krakowskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha z projektantką Joanną Hawrot. Trudno nazwać to wydarzenie. Koncert? Pokaz mody? Spektakl? Performance?

– Od początku istnienia marki kierujemy się zasadą: „from fashion to art” – tłumaczy Hawrot. – Kolekcje się zmieniają, nasz styl ewoluuje, ale ciągle...

8615

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]