Reklama

Kataklizm w Peru

Kataklizm w Peru

27.03.2017
Czyta się kilka minut
Wielkie powodzie w Peru zabiły co najmniej 75 ludzi, a setki tysięcy pozbawiły dachu nad głową.
Fot. Martin Mejia / AP / EAST NEWS
W

W niektórych regionach kraju przez miesiąc spadło więcej deszczu niż w ciągu ostatnich sześciu lat. Wywołane zjawiskiem El Niño ulewy, a także lawiny błotne dotknęły nawet niektórych dzielnic stolicy kraju Limy (na zdjęciu), położonej na pustynnym i suchym o tej porze roku wybrzeżu. Najwięcej zniszczeń powodzie spowodowały w regionach górskich, m.in. odcinając od świata misję franciszkańską w Pariacoto, gdzie w 1991 r. z rąk maoistowskich terrorystów zginęli dwaj polscy misjonarze – Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]