Ładowanie...
Tour de Lourdes
Tour de Lourdes
To wprawdzie nie pierwsza wizyta kolarzy w tym miejscu, jednak tym razem wiązano z nią szczególne nadzieje.
Pandemia nadwyrężyła finansową kondycję pirenejskiego miasteczka – liczącego 13,5 tys. mieszkańców, a oferującego ponad 20 tys. miejsc hotelowych. W 2019 r. odwiedziło je 3,5 mln osób, rok później gości było tylko 800 tys., a w 2021 r. – 1,5 mln. Lokalne władze postanowiły więc promować Lourdes nie tylko jako miejsce pielgrzymkowe, ale też centrum turystyczno-rekreacyjne. Stąd zabiegi o ściągnięcie do miasta imprez sportowych oraz inwestycje w infrastrukturę rowerową i narciarską.
Na zdjęciu: rozpoczęcie wyścigu przy figurze Matki Bożej w Lourdes, 21 lipca 2022 r. ©℗
Rowerem przez czas: Rower zawsze był związany z nowoczesnością, kulturą masową i rozwojem reklamy. Interesował artystów awangardy, zafascynowanych ruchem i szybkością.
Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]