Reklama

Kapłan i Narcyz

Kapłan i Narcyz

13.02.2007
Czyta się kilka minut
Nie każdy dobry matematyk musi być dobrym pedagogiem. Lepiej, gdy odejdzie ze szkoły, niż miałby źle uczyć młodych ludzi. Ta sama zasada powinna dotyczyć księży.
B

Był czerwiec 1991 r. Stałem w zakrystii w oczekiwaniu na biskupa, który mojemu współbratu i mnie miał udzielić święceń kapłańskich. Mój współbrat niedawno wrócił z Niemiec, po nowicjacie i studiach teologicznych. Podszedł do mnie i powiedział, że właśnie otrzymał wiadomość o odejściu z kapłaństwa swojego mistrza nowicjatu. Później stwierdził, że był to jeden z trudniejszych momentów jego życia. Nagle musiał stanąć sam na nogi. Dzięki Bogu i mimo przeciwności wytrwał.

Zanim zaśpiewamy

Z księżmi i zakonnikami odchodzącymi ze stanu duchownego mam do czynienia niemal od początku mojej drogi zakonnej. Tylko w niewielkiej, kilkunastoosobowej prowincji mojego zakonu na przestrzeni 18 lat odeszło 10 duchownych (kapłanów i braci po ślubach wieczystych). Z dwunastoosobowej grupy mojego rocznika nowicjatu poza mną nie pozostał nikt....

6780

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]