Reklama

Jesz to, z czego jesteś

Jesz to, z czego jesteś

03.10.2016
Czyta się kilka minut
Smakujmy dobrze ten rok. Nie, nie tylko dlatego, że ciałem się stało to, o czym mesjaniści dotychczas mówili wyłącznie półgębkiem, budząc politowanie i śmiech cyników – rządzi nami pomazaniec.
Fot. www.cucinarebeneinsalute.it
Fot. www.cucinarebeneinsalute.it
A

A konkretnie dwoje, co może trochę niepokoić osoby przyzwyczajone do perspektywy judeochrześcijańskiej, ale przecież wiadomo, że kraj nasz w swoim nowosarmackim wcieleniu jest de facto nowym Rzymem. Sławnych mężów czy mówców na razie nie widać, ale za to gęsi kapitolińskich u nas dostatek. I to pomimo że Warszawa leży na płaskim i nie dorobiła się nawet kopczyka mogącego udawać Kapitol. Nieważne, skrzeczą noc w noc o tym, że wróg się skrada. Teraz zaś udało się zaszczepić w mesjański pień racjonalną instytucję podwójnego konsulatu. Rzymianie dobrze wiedzieli, co robili, ustanawiając zawsze dwóch konsulów naraz, jeden pilnował drugiego, czasem z aż za dobrym skutkiem. Ot np. taka niezbyt dobrana para z roku 44: Gajusz Juliusz Cezar i Marek Antoniusz... Warto, żeby pani premier przypomniała sobie, jak to się wtedy skończyło.

Jak się rzekło, nie to jest w tym roku...

5957

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]