Reklama

Grecja: beczka bez dna

Grecja: beczka bez dna

06.09.2011
Czyta się kilka minut
Dlaczego nikogo to już nie dziwi?
G

Grecja rozczarowała, po raz kolejny. Grecy nie zrobili tego, do czego się zobowiązali, a co miało być (w teorii) warunkiem otrzymania dalszej pomocy od - nie bójmy się tego słowa - darczyńców. Rząd grecki nie obniżył dostatecznie deficytu budżetowego i nie zaoszczędził tyle, ile miał zaoszczędzić; komisja greckiego parlamentu przyznała zupełnie otwarcie, że dług państwowy jest "poza kontrolą".

Nic dziwnego, że przedstawiciele tzw. "trójki" (Unii, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego) najwyraźniej zwątpili w sens swej pracy. Tak chyba można interpretować fakt, że zamiast, jak przewidywał plan, spędzić w minionym tygodniu w Atenach kilka dni na sprawdzaniu greckiej buchalterii i ustalaniu z tamtejszym rządem dalszych działań sanacyjnych - "trójka" opuściła Ateny nagle i w pośpiechu. Tylko czy coś z tego wyniknie? Pewnie nic. Za...

3643

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]