Reklama

Finał

Finał

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Gala Nagrody Literackiej Gdynia 2018 MATERIAŁY PRASOWE
F

Festiwalowy weekend to przede wszystkim spotkania z laureatami, ale nie tylko, bo pojawi się też szereg ważkich kwestii. „Małe matczyzny” – to, że istnieją, nie ulega wątpliwości – ale czym w istocie są i jak się o nich pisze? A co zrobić z krótkimi prozatorskimi czy poetyckimi perełkami, które wymykają się naszym czytelniczym przyzwyczajeniom? Czy wrzucić je do jednego worka z napisem surrealizm? Albo palący problem naszego stosunku do przyrody – jak przełożyć nasz kontakt z nią na słowa? I czy jesteśmy skazani wyłącznie na ­język katastrofy? A na koniec – jak smakowała (i czy ma to w ogóle jakieś znaczenie) zupa rybna pewnego dyktatora? To tylko kilka pytań, na które będziemy szukali odpowiedzi w ostatnie dni festiwalu Miasto Słowa. Towarzyszyć nam będzie muzyka Boba Dylana oraz liczne atrakcje literackie dla dzieci.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]