Reklama

Ładowanie...

Finał

Finał

26.08.2019
Czyta się kilka minut
Gala Nagrody Literackiej Gdynia 2018 MATERIAŁY PRASOWE
F

Festiwalowy weekend to przede wszystkim spotkania z laureatami, ale nie tylko, bo pojawi się też szereg ważkich kwestii. „Małe matczyzny” – to, że istnieją, nie ulega wątpliwości – ale czym w istocie są i jak się o nich pisze? A co zrobić z krótkimi prozatorskimi czy poetyckimi perełkami, które wymykają się naszym czytelniczym przyzwyczajeniom? Czy wrzucić je do jednego worka z napisem surrealizm? Albo palący problem naszego stosunku do przyrody – jak przełożyć nasz kontakt z nią na słowa? I czy jesteśmy skazani wyłącznie na ­język katastrofy? A na koniec – jak smakowała (i czy ma to w ogóle jakieś znaczenie) zupa rybna pewnego dyktatora? To tylko kilka pytań, na które będziemy szukali odpowiedzi w ostatnie dni festiwalu Miasto Słowa. Towarzyszyć nam będzie muzyka Boba Dylana oraz liczne atrakcje literackie dla dzieci.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]