Reklama

Fatum słońca

Fatum słońca

12.09.2016
Czyta się kilka minut
Weteran trzynastu wojen nie mógł przestać walczyć. Pozostawił genialne obrazy, które go zabiły.
J

Jestem posłańcem
Krzysztof Miller
Ludzie wyrządzają sobie zło na miliony sposobów. Żebyśmy wiedzieli, co się dzieje, ktoś musi to udokumentować, przywieźć stamtąd obrazy. Jedzie do piekła. Może nie wrócić. Może wrócić jego ciało, ale reszta już nie, reszta nie może być taka jak dawniej, przed zobaczeniem obrazów, nie jest w stanie wrócić w ujutność, bo wie, że nasza ujutność jest czyimś życiem gdzieś tam płacona w każdej chwili. Życie za życie.
Ktoś musi coś oddać, żebyśmy my mogli w miarę bezkarnie wiedzieć, co się dzieje.
Weteran trzynastu wojen nie mógł przestać walczyć. Pozostawił genialne obrazy, które go zabiły.
Obrazy czają się pod powiekami, erynie zamieszkują w snach posłańca, nie dają się eksmitować. Wracają Kongo, Czeczenia, Gruzja, Afganistan. Wraca strach przed wszystkim, co najgorsze. Wraca i zostaje.
Spust migawki zabił sen....

991

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]