Reklama

Ładowanie...

Terapia piekłem

15.03.2013
Czyta się kilka minut
Zmarł Krzysztof Miller, wybitny fotoreporter wojenny. Przypominamy rozmowę, którą przeprowadziliśmy z nim, gdy wydał książkę „13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego”.
fot. Anatol Chomicz / FORUM
fot. Anatol Chomicz / FORUM
K

KRZYSZTOF MILLER: Bardzo męczyłem się z tą książką. Zacząłem ją pisać w styczniu 2012 r. i miałem oddać do 30 czerwca. Skończyłem w listopadzie. Rok poświęciłem, olane studia, porzucona magisterka...

ŁUKASZ SATURCZAK: Odniosłem wrażenie, że jest napisana jednym ciągiem, w bardzo krótkim czasie.

Potrafiłem napisać pięć stron dziennie, a później, przez tydzień, miałem doła i nie mogłem się zebrać w sobie, wskoczyć w ten rytm. Pisanie jednym stylem sprawiało mi ogromną mękę, tak samo jak pisanie dwoma palcami na klawiaturze, nie – dziesięcioma. Nienawidzę pisać na komputerze. Kompletnie nie miałem rozeznania, gdzie jestem. Kolejne rozdziały kończyłem i wysyłałem do redaktora, który na początku próbował popędzać mnie kijkiem, ale później zrozumiał, że lepsza będzie marchewka.

Irytuje mnie ten kontrast. Na okładce czytam, że „...

17055

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]