Reklama

Terapia piekłem

Terapia piekłem

15.03.2013
Czyta się kilka minut
Zmarł Krzysztof Miller, wybitny fotoreporter wojenny. Przypominamy rozmowę, którą przeprowadziliśmy z nim, gdy wydał książkę „13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego”.
fot. Anatol Chomicz / FORUM
fot. Anatol Chomicz / FORUM
K

KRZYSZTOF MILLER: Bardzo męczyłem się z tą książką. Zacząłem ją pisać w styczniu 2012 r. i miałem oddać do 30 czerwca. Skończyłem w listopadzie. Rok poświęciłem, olane studia, porzucona magisterka...

ŁUKASZ SATURCZAK: Odniosłem wrażenie, że jest napisana jednym ciągiem, w bardzo krótkim czasie.

Potrafiłem napisać pięć stron dziennie, a później, przez tydzień, miałem doła i nie mogłem się zebrać w sobie, wskoczyć w ten rytm. Pisanie jednym stylem sprawiało mi ogromną mękę, tak samo jak pisanie dwoma palcami na klawiaturze, nie – dziesięcioma. Nienawidzę pisać na komputerze. Kompletnie nie miałem rozeznania, gdzie jestem. Kolejne rozdziały kończyłem i wysyłałem do redaktora, który na początku próbował popędzać mnie kijkiem, ale później zrozumiał, że lepsza będzie marchewka.

Irytuje mnie ten kontrast. Na okładce czytam, że „...

17055

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]