Reklama

Eksplozja pamięci

Eksplozja pamięci

20.11.2005
Czyta się kilka minut
Festiwal Baz@rt dojrzał. W drugiej edycji zachowano idealne proporcje pomiędzy prezentacją dokonań mistrzów i adeptów, teorią i praktyką, dramatem i teatrem, spektaklami polskimi, niemieckojęzycznymi oraz tymi, które powstały na przecięciu dwóch perspektyw.
W

W tym roku “spektakle w budowie" zajęły niewielką część festiwalu. Również intermedialność (choć nadal znajdująca odbicie w różnorodności form: spektakli, czytań, filmów, dyskusji, warsztatów) odsunięto na plan drugi. Jednym z założeń Baz@rtu jest promocja nowego dramatu: przy okazji festiwalu zorganizowano promocję tomów zbierających nowe sztuki niemieckie (“Wielość teatrów") i polskie (“Made in Poland"), a także ogłoszono wyniki zamkniętego konkursu dramaturgicznego. Wyróżniona sztuka Szymona Wróblewskiego “Puzzle" zaprezentowana została w formie scenicznego czytania przygotowanego przez Iwo Vedrala, natomiast zwycięski dramat “Ciemno wszędzie" Pawła Sali wyreżyserował jako spektakl warsztatowy Michał Borczuch.

Interpretacje młodych reżyserów okazały się ciekawsze niż same teksty. Vedral przy pomocy aktorów dwóch pokoleń i interesujących projekcji wideo...

6740

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]