Reklama

Dziary

Dziary

27.10.2013
Czyta się kilka minut
Chyba nie wierzą. To znaczy – bardzo by chcieli, ale to raczej niemożliwe. Ukraina w Unii?
J

Jeździłoby się swobodnie po Europie, tak jak jeżdżą teraz wszyscy, którym uda się dostać polską wizę. Może wszechobecna korupcja przestałaby być tak wszechobecna. Może regiony by się rozwinęły, drogi ktoś by wreszcie naprawił. Nie, nic z tego. Prędzej Chińczycy dokupią na Ukrainie ziemi, obsadzą, zaleją Europę tanią żywnością. I znów będą pretensje do Ukraińców, że postąpili nieroztropnie.
Nie wierzą, ale się uczą. Zaciskają zęby i powtarzają w myślach słówka angielskie, francuskie, hiszpańskie, także polskie. W Kijowie atmosfera jak w Krakowie lat osiemdziesiątych: tyle samo rezygnacji, co pasji. Oczywiście, jest i różnica: miasto się rozwija. W którą stronę by się nie spojrzało, rosną nowe budynki, coraz wyższe. Nowe blokowiska wyglądają trochę jak dziecięce konstrukcje z klocków. Między blokami malowanymi w biało-niebieskie lub biało-różowe pasy stoją maleńkie cerkiewki ze...

3529

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]