Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Czapki siostry Cecylii

Czapki siostry Cecylii

20.01.2014
Czyta się kilka minut
Poznańska urszulanka zrobiła na drutach ponad tysiąc wełnianych czapek. Noszą je mali Afgańczycy w zimnym o tej porze roku Kabulu.
Afgańskie dzieci, którym pomaga Fundacja „Redemptoris Missio” z Poznania Fot. Materiał Fundacji „Redemptoris Missio”
Ż

Żołnierze w hełmach i kuloodpornych kamizelkach rozdają dzieciakom buty, koce, ciepłe kurtki, zeszyty i piórniki. Dzieci o śniadych twarzach są cienko ubrane. Sypie śnieg.
Zdjęcia nadesłali polscy żołnierze pełniący misję w prowincji Ghazni, we wschodnim Afganistanie. Dary, które rozdają małym Afgańczykom, zebrała poznańska fundacja. – Wysłaliśmy do Afganistanu całe tony odzieży – mówią w fundacji.
Pomagają nie tylko afgańskim dzieciakom. Od 20 lat zbierają leki dla polskich misjonarzy na całym świecie i wysyłają lekarzy.
ZIMA NA BLISKIM WSCHODZIE
Z listu podpułkownika Krzysztofa Grygiela z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie do Justyny Janiec-Palczewskiej, wiceprezes poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”:
„Tu panuje straszna bieda. W wioskach, do których jeździmy, domy ulepione są tylko z gliny i...

9969

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]