Reklama

Czapki siostry Cecylii

Czapki siostry Cecylii

20.01.2014
Czyta się kilka minut
Poznańska urszulanka zrobiła na drutach ponad tysiąc wełnianych czapek. Noszą je mali Afgańczycy w zimnym o tej porze roku Kabulu.
Afgańskie dzieci, którym pomaga Fundacja „Redemptoris Missio” z Poznania Fot. Materiał Fundacji „Redemptoris Missio”
Ż

Żołnierze w hełmach i kuloodpornych kamizelkach rozdają dzieciakom buty, koce, ciepłe kurtki, zeszyty i piórniki. Dzieci o śniadych twarzach są cienko ubrane. Sypie śnieg.
Zdjęcia nadesłali polscy żołnierze pełniący misję w prowincji Ghazni, we wschodnim Afganistanie. Dary, które rozdają małym Afgańczykom, zebrała poznańska fundacja. – Wysłaliśmy do Afganistanu całe tony odzieży – mówią w fundacji.
Pomagają nie tylko afgańskim dzieciakom. Od 20 lat zbierają leki dla polskich misjonarzy na całym świecie i wysyłają lekarzy.
ZIMA NA BLISKIM WSCHODZIE
Z listu podpułkownika Krzysztofa Grygiela z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie do Justyny Janiec-Palczewskiej, wiceprezes poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”:
„Tu panuje straszna bieda. W wioskach, do których jeździmy, domy ulepione są tylko z gliny i...

9969

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]