Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

01.04.2013
Czyta się kilka minut
Cenzorzy proponowanych przez „Tygodnik” materiałów nie tyle nie rozumieli, oni nie rozumieli, jak w ogóle można takie materiały do druku proponować.
Rys. Andrzej Dudziński
N

Negocjował z nimi Kozłowski uparcie i konsekwentnie, choć doskonale wiedział, że żaden z jego argumentów zrozumiany nie zostanie.

17 marca | Kuzyn Sławek (barwna swoją drogą postać) w archiwach odnalazł, Marysia Bujok przysposobiła i przysłała fotografię babki Czyżowej. Wreszcie ktoś jest się w stanie przeciwstawić spojrzeniu starego Kubicy. Źle, a nawet bardzo źle powiedziane; wynika, jakbym od lat szukał kogoś, kto idącej z paru zdjęć autorytarnej charyzmie da odpór – w dziejach rodziny było jasne, kto tu komu może się postawić.
Matka mojej matki i ojciec mojego ojca byli do siebie wstrząsająco podobni. „Na pozór jakże różni”, „na oko biegunowo odmienni”, „przy wszystkich nie podlegających najmniejszym wątpliwościom różnicach” – byli jednacy. Szereg klasycznych aspektów ich łączył (despotyczność, wszechwiedza, upór), wszystkie brały...

8567

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]