Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

01.04.2013
Czyta się kilka minut
Cenzorzy proponowanych przez „Tygodnik” materiałów nie tyle nie rozumieli, oni nie rozumieli, jak w ogóle można takie materiały do druku proponować.
Rys. Andrzej Dudziński
N

Negocjował z nimi Kozłowski uparcie i konsekwentnie, choć doskonale wiedział, że żaden z jego argumentów zrozumiany nie zostanie.

17 marca | Kuzyn Sławek (barwna swoją drogą postać) w archiwach odnalazł, Marysia Bujok przysposobiła i przysłała fotografię babki Czyżowej. Wreszcie ktoś jest się w stanie przeciwstawić spojrzeniu starego Kubicy. Źle, a nawet bardzo źle powiedziane; wynika, jakbym od lat szukał kogoś, kto idącej z paru zdjęć autorytarnej charyzmie da odpór – w dziejach rodziny było jasne, kto tu komu może się postawić.
Matka mojej matki i ojciec mojego ojca byli do siebie wstrząsająco podobni. „Na pozór jakże różni”, „na oko biegunowo odmienni”, „przy wszystkich nie podlegających najmniejszym wątpliwościom różnicach” – byli jednacy. Szereg klasycznych aspektów ich łączył (despotyczność, wszechwiedza, upór), wszystkie brały...

8567

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]