Reklama

DRUGI DZIENNIK albo autobiografia w sensie ścisłym

DRUGI DZIENNIK albo autobiografia w sensie ścisłym

25.11.2013
Czyta się kilka minut
Parkinson nie istnieje, ponieważ stoi w miejscu niczym strzała eleaty. Rusza się tak, jakby stał. Atakuje, jakby się cofał. Przybywa go, jakby go ubywało. Nie przechodzi? Nie szkodzi, przejdzie później.
il. Andrzej Dudziński
W

W POPRZEDNIM ODCINKU...
„Kraków – historia w sensie ścisłym. Wisła przed Krakowem – dzieje bajeczne” – autor zestawia pamięć pierwszych, spędzonych w Wiśle, dziesięciu lat swojego życia z tymi po przeprowadzce rodziny w 1962 r. Poznajemy historię ślubu Władka Chlebka – ojca chrzestnego autora, jednego z synów babki Czyżowej – z katoliczką. „Nie było większego występku, większego grzechu, większej zbrodni”, ale też klątwa ta miała dla młodych ewangelików coś ze skrytego marzenia („Wtedy katoliczki górowały pod każdym względem”). „Teraz to się zmieniło – pisze Pilch – teraz to się wyrównało, teraz trafiają się ewangelickie laski gaszące najbardziej wylaszczone papistki jednym stuknięciem obcasa”.

REDAKCJA

Owies w butach

Ponieważ nie ma ojca, jest kimś wyjątkowym. Różnym zarówno od reszty domowników, jak i od reszty świata. Kimś...

10109

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]