Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA albo autobiografia w sensie ścisłym

DRUGI DZIENNIK PILCHA albo autobiografia w sensie ścisłym

14.10.2013
Czyta się kilka minut
Ewangelika żaden Papież nie zachwyca. Jeden nie zachwyca mniej, drugi więcej. Mnie Franciszek nie zachwyca bardziej. Bardziej nawet niż Beno XVI, który mojemu Kościołowi odmówił prawa do bycia Kościołem.
Rys. Andrzej Dudziński
W

W poprzednim odcinku...
Ciąg dalszy historii mieszkających po sąsiedzku Chmielów: zaprzyjaźnionego z autorem Piotra, jego sióstr i ich ojca – elektryka, despoty i sadysty, który w napadach furii wymierzał sprawiedliwość nie tylko „swoim”. Poznajemy też bliżej Oglądaczów, „świątkorzów”, których – mimo wyznania – akceptowała znana z rezerwy do innowierców babka autora, pozwalając pani Oglądaczowej doić krowy. „Oglądaczka doiła średnio, jednooki chłop ją w świątkarstwo wciągnął, ale od czasu do czasu pokazywała się w kościele – było to jak glejt: mogła doić nasze krowy”.
REDAKCJA

Siły zbłąkanych świateł
Gdy słuchasz takich majstrów jak Leopold Kożeluch, Carl Friedrich Abel czy – zwłaszcza – Franz Anton Hoffmeister, prędzej czy później dasz pochwałę – rzecz jasna nie muzyki, to jest niemożliwe, ale literatury. Nie pierwszy raz? I...

9960

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]