Reklama

DRUGI DZIENNIK albo autobiografia w sensie ścisłym

DRUGI DZIENNIK albo autobiografia w sensie ścisłym

23.09.2013
Czyta się kilka minut
Byłem pewien, że dom istnieje wiecznie, niezmieniony. Byłem pewien, że wszystkie kuchnie we wszystkich domach świata są identyczne: te same stoły, taborety, piece. Do dziś nie rozumiem, czemu jest inaczej.
il. Andrzej Dudziński
W

W POPRZEDNIM ODCINKU...
Poznajemy dwie osobliwości babki Czyżowej: łączącą ją z wielkimi satrapami niechęć do podróżowania oraz despotyzm. Intensywnością pierwszej przewyższała szaha Iranu i cesarza Etiopii Hajle Sellasje, którzy postanowiwszy wyjechać ze swoich krajów, wiele tracili. „Babce takie nierozwagi się nie trafiały – w ciągu bez mała dziewięćdziesięcioletniego życia (...) najdalszą podróż odbyła do Krakowa” – pisze autor. Cecha druga budziła grozę wśród domowników: „Dziadek po drodze z poczty do domu przystawał w »Piaście« i na jednym oddechu grzmocił zawsze dające złudzenie wolności 200 gram”.
REDAKCJA

Leviticus XII
Jerzy po dziadku Czyżu, Andrzej po przyszłym biskupie Wantule – ile razy będę własny fart opiewał? Do kategorii fartu zaliczam też fakt, iż w sierpniu Roku Pańskiego...

9897

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]