Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA albo autobiografia w sensie ścisłym

DRUGI DZIENNIK PILCHA albo autobiografia w sensie ścisłym

30.09.2013
Czyta się kilka minut
Polacy ewakuowali się z Peerelu na dziesiątki sposobów – od niepowrotu z orbisowskiej wycieczki poczynając, na uprowadzeniu samolotu kończąc.
Rys. Andrzej Dudziński
W

W POPRZEDNIM ODCINKU...
Rok 1952 – data narodzin autora – to czas wielkich prac budowlanych w wiślackim domu. W łazience pojawiają się zielone kafle i bojler, dzięki któremu kąpać się mogą nie tylko domownicy, ale też przybysze. Świat postępuje krok naprzód. W tym samym roku matka wyjeżdża studiować farmację, a niedawno narodzony chłopiec awansuje z pozycji pierworodnego wnuka na pozycję najmłodszego syna babki Marii. „U progu wieczności przez okno w naszym pokoju gapię się na zanurzony w masach upalnego powietrza ogród państwa Chmielów – czytamy. – Tuż przede mną bujna i dymiąca sepią jabłoń. Niedługo Chmielom zdechnie koza. Zakopią ją pod jabłonią”.
REDAKCJA

Kozi pogrzeb – introdukcja
Najbardziej na kozim pogrzebie brakuje starego Chmiela. Nie ojca mojej babki, mieszkającego przy dworcu Andrzeja Chmiela, a zmarłego za...

11990

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]