Reklama

Dom ze złota

Dom ze złota

29.03.2015
Czyta się kilka minut
Pytani, jak im się udało, spoglądają w górę. I odpowiadają: jakimś cudem.
Łaźnia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk 4 w Krakowie, marzec 2015 r. Fot. Grażyna Makara
W

W ludzi od nowa uwierzyli – choć trzeba powiedzieć, że w ich gesty uwierzyć im było bardzo trudno – całkiem niedawno. Pan Leszek podczas wizyty u lekarza, gdy ten podał mu rękę na pożegnanie. Pan Tomasz pierwszego dnia w pracy, gdy szef powierzył mu klucze do magazynu. A pani Aneta, spacerując po swojej niewielkiej działce pod Krakowem, gdzie – dzięki pomocy innych właśnie – niebawem miał stanąć jej dom.
 

Zakazana bezdomność

Po wrzuceniu żetonu ciepła woda leje się przez sześć minut. Na kąpiel jest kwadrans. – Naciskając ten guzik – mówi Justyna Borkowska z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, wskazując na sterczący w panelu prysznicowym bolec – strumień można zatrzymać. Uczymy oszczędności, która przydaje się w każdym domu.

Dom przy ul. Smoleńsk 4 w Krakowie, po którym nas oprowadza, ma 2,5 tys. metrów kwadratowych. Kapucyni, dzięki którym go...

14104

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]