Reklama

Nie sądź z pozorów

Nie sądź z pozorów

10.12.2018
Czyta się kilka minut
Gdyby nie ta lekcja katechezy, Ola, Karolina, Kuba i Marcin nigdy nie poznaliby Kingi, Ani, Stanisława i Roberta. Myśleliby o nich po prostu: „ci bezdomni”.
Happening z okazji Ogólnopolskiego Dnia Ludzi Bezdomnych na krakowskim Rynku, 14 kwietnia 2018 r. JACEK BEDNARCZYK / PAP
W

W pustym kościele młody kapucyn modli się przed figurą ukrzyżowanego Chrystusa. Jest piątek, 20 września 1918 r., dziewiąta rano. To, czego za chwilę doświadczy, będzie opisywał dwa dni później w liście do swojego kierownika duchowego o. Benedykta z San Marco in Lamis z mieszaniną zakłopotania i determinacji, by ujawnić całą prawdę. „Zostałem zaskoczony przez stan odpoczynku, podobny do słodkiego snu – pisze o. Pio Forgione. – Gdy to się działo, zobaczyłem przed sobą tajemniczą osobę podobną do tej, którą widziałem wieczorem 5 sierpnia. Jedyną różnicą było to, że z jej dłoni, nóg i boku kapała krew. (...) Wizja zniknęła i zdałem sobie sprawę z tego, że moje ręce, nogi i bok ociekały krwią”.

Moment otrzymania stygmatów naznaczy całe jego życie, następne 50 lat. Będzie wzbudzał emocje, prowokował dyskusje przez kolejne lata, także po jego śmierci.

Kinga

Szła...

10144

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]