Reklama

Ucieczka w kino

Ucieczka w kino

15.11.2015
Czyta się kilka minut
Zwykła sala, projektor, krzesła, ekran. Dla członków Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Loretanin” to prawie jak dom.
Fot. DZIEŁO POMOCY ŚW. OJCA PIO
N

Na zdjęciu spora grupa, na dole brat Mariusz i dwaj Andrzeje (większy, Andrzej, i Andrzejek, nieduży). Kładą ręce jedna na drugą, jak siatkarze przed wyjściem na trudny mecz. Zdjęcie było robione ponad dwa lata temu, po pokazie filmu. Andrzeje organizowali projekcje. Jeden z nich nawet odkrył, że świetnie czuje się z mikrofonem w ręce. Medialny typ... Zmarli nagle: jeden na zawał, drugiego ktoś znalazł w pustostanie. Ale ich koledzy kontynuują działalność DKF-u. Wierzą, że dzięki temu odbiją się od dna.

Klub działa już niemal cztery lata – przy ul. Smoleńsk, w nowoczesnym budynku Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, kapucyńskiej organizacji pomagającej osobom bezdomnym. W marcu 2012 r. sami podopieczni zapytali braci kapucynów, czy nie dałoby się wyświetlić jakiegoś filmu. Potem poszło szybko: teraz członkowie DKF-u spotykają się raz w tygodniu, żeby co dwa miesiące organizować pokazy...

8041

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]