Reklama

Dobranoc

Dobranoc

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Powagę sytuacji, w jakiej znalazła się ojczyzna, powagę malowaną na różne sposoby przez wszystkich, kompletuje informacja, że dobranockę w telewizji publicznej ogląda trzy razy więcej emerytów niż dzieci.
Z

Z tych obliczeń wynikło dla zawiadujących cyfrowym i widzialnym eterem tyle, że należy projekt dobranockowy zamknąć. Bo to dzieci pasują do dobranocki, a emeryci nie – ten klasyczny, arcystary koncept najwyraźniej zdezaktualizował się na zawsze.
Oto na emeryturze są właśnie ludzie, którzy bez dobranocki nie byli, nie są i nie będą w stanie zasnąć. Ktoś mógłby tu bawić się w łatwizny, że pokolenie starsze dorasta wyłącznie do poziomu przygód Rumcajsa, że z telewizji czerpie siły witalne za pomocą Tabalugi, że tylko wśród tych treści znajduje coś dla siebie, coś pojmowalnego, łagodnego i na swą miarę. To w istocie zbyt łatwe. Gdy zastanowić się mocniej i przejrzeć ofertę wszelkich ramówek dogłębniej, sens oglądania dobranocki rośnie, zwłaszcza gdy widziało się w życiu – jak to w przypadku emerytów – niejedno. Dobranocka jest bezwzględnie jednym z nielicznych programów, w których...

3132

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]