Reklama

Dobra opinia

Dobra opinia

07.03.2016
Czyta się kilka minut
Polskich władz nie wzruszy opinia, którą Komisja Wenecka wyda w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Media mętnego nurtu już wzięły na celownik rząd i prezydenta.
Marek Zając / Fot. Grażyna Makara
T

To głęboko niesprawiedliwe. Winą obarczyć należy bezdenną głupotę europejskich jajogłowych.

Jasne jak słońce było bowiem, że minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski nie prosi Komisji o jakąkolwiek opinię. Prosi o opinię pozytywną. Oczywiście jako człowiek dobrze wychowany nie pisze tego wprost, ale przecież to rozumie się samo przez się. Kto by w ogóle prosił, gdyby opinia miała być negatywna?

Kilka tygodni temu przedstawiciele Komisji odwiedzili Polskę. Niestety widać, że był to czas zmarnowany. Zamiast spotkań z urzędnikami trzeba ich było posadzić w kinie i puścić „Samych swoich”. Może by zrozumieli, że u nas sąd sądem, a sprawiedliwość… ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Były dziennikarz, publicysta i felietonista „Tygodnika Powszechnego”, gdzie zdobywał pierwsze dziennikarskie szlify i pracował w latach 2000-2007 (od 2005 r. jako kierownik działu Wiara)....

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pominę fakt kto ma rację w sporze o TK i całokształt zmian legislacyjnych dokonujących się w Polsce, ale jeśli nasz Minister spraw zagranicznych ma takie rozeznanie w świecie, że z punku widzenia swojego rządu popełnia tak karygodny błąd i zaprasza kogo zaprasza, i liczy na co liczy, to aż strach ogarnia na jego jakiekolwiek inne działania w świecie, no chyba że ma tyle samo do powiedzenia co prezydent i premier (czyli raczej niewiele), a decyzję podjął kto podjął, ale wtedy strach jest jeszcze większy.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]