Reklama

Dni strefy Schengen są policzone

Dni strefy Schengen są policzone

22.11.2015
Czyta się kilka minut
Peter Caddick-Adams, brytyjski ekspert ds. terroryzmu: Ideę zniesienia granic w Unii wymyślono, zanim pojawił się problem islamskiego ekstremizmu i tak masowej nielegalnej imigracji.
P

PATRYCJA BUKALSKA: Europejczycy jeszcze nie wyszli z szoku po paryskich zamachach, a już mnożą się dramatyczne obrazy w kolejnych krajach: akcje policyjne, alarmy bombowe, odwołane mecze, aresztowania... Czy Francja jest bardziej zagrożona islamskim terrorem niż inne kraje?
PETER CADDICK-ADAMS: Zagrożenie dla Francji ma trochę inny charakter niż w reszcie Unii. Francja posiada nie tylko kilkumilionową mniejszość muzułmańską, którą ekstremiści mogą łatwo infiltrować, ale ma też długą historię sporu z Arabami z Tunezji, Algierii i Maroka. Sięga on II wojny światowej i algierskiej deklaracji niepodległości 10 lat później, a także czasów wcześniejszych, gdy były to francuskie kolonie. To długa historia „złej krwi”. Co więcej, we Francji dość łatwo o broń. My, Brytyjczycy, mamy bardzo restrykcyjną ustawę o posiadaniu broni, podczas gdy we Francji...

6081

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]