Reklama

Jak obronić Europę

Jak obronić Europę

19.01.2015
Czyta się kilka minut
Peter Caddick-Adams, analityk NATO: Walka z terroryzmem islamskim, zrodzonym na naszym kontynencie, nie skończy się szybko. Niestety, raz na jakiś czas terroryści będą ją wygrywać.
Fot. cranfield.ac.uk
M

MARCIN ŻYŁA: Czy zamachy w Paryżu zmienią nasze myślenie o przybyszach z krajów islamskich?
PETER CADDICK-ADAMS: Zachód stoi przed wyzwaniem związanym z imigracją. Celowo mówię „wyzwanie”, a nie „problem”, gdyż przyjezdni od zawsze współtworzyli Europę. Ale ostatnio liberalne społeczeństwa naszego kontynentu nastawiły się na bezkrytyczne przyjmowanie obcych kultur, ich wartości i zasad religijnych. Doprowadziło to do wzrostu radykalizmu. Po paryskim 7 stycznia mamy już dowód na istnienie rodzimego, europejskiego terroryzmu o podłożu dżihadystycznym. Tymczasem jeśli spojrzymy na Stany Zjednoczone, przekonamy się, że poza odpowiedzialnymi za zamach w Bostonie w 2013 r. braćmi Carnajewami, kraj ten nie wychował żadnych terrorystów. Może dlatego, że zmusza on przybyszów do stania się Amerykanami, nie pozwala na bycie wiernym wyłącznie przywożonym...

5711

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]