Reklama

Peter Caddick-Adams: To mogło skończyć się jeszcze gorzej

Peter Caddick-Adams: To mogło skończyć się jeszcze gorzej

23.03.2017
Czyta się kilka minut
Brytyjski ekspert ds. bezpieczeństwa, historyk, autor wielu książek na tematy historyczne i wojskowe, pisze o zamachu na Moście Westminsterskim.
Fot. JUSTIN TALLIS/AFP PHOTO/EASTNEWS
B

Biorąc pod uwagę to, jak wyglądały zamachy terrorystyczne w Nicei i Berlinie, gdzie zaatakowani samochodem zostali przypadkowi przechodnie, ten rodzaj ataku był w Londynie nieunikniony, prawdopodobnie niemal niemożliwy do udaremnienia. Budynek brytyjskiego parlamentu – pałac Westminster – jest znaną atrakcją turystyczną, przyciągającą zarówno turystów i zwykłych obywateli, jak i terrorystów, niestety. Pracowałem tam i wiem, że poziom zabezpieczeń jest bardzo wysoki. Nie sądzę, by ochrona w jakikolwiek sposób zawiodła. Parlament i jego członkowie zostali ochronieni, niestety ofiarą padł policjant. Myślę, że teraz ruch kołowy wokół Westminster może być ograniczony, ale ten dzień i tak będzie dniem, kiedy służby bezpieczeństwa zareagowały niezwykle szybko, mimo wszystko – to ich sukces. To mogło się skończyć znacznie gorzej.

Przełożyła Patrycja Bukalska


Dokładnie w pierwszą rocznicę zamachów terrorystycznych w Brukseli, do kolejnego doszło na londyńskim Moście Westminsterskim – korespondencja z Londynu.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]