Ładowanie...
Wiraże pełne wirów. Co się dzieje w polskiej polityce

Czas nadzwyczajnej mobilizacji minął. Ukrainie nie grozi już egzystencjalne niebezpieczeństwo. Choć droga ku zwycięstwu nad Rosją wydaje się daleka i bolesna, wiele wskazuje na to, że sukces może zapewnić determinacja i długotrwały wysiłek. Ta sytuacja zmienia też rodzimą politykę. W momencie pierwszego zrywu i zagrożenia upadkiem Kijowa powszechne były oczekiwania odłożenia sporów, połączenia sił i wyjścia naprzeciw dotychczasowym oponentom. Traktowanie międzypartyjnych podchodów jako ostatecznej walki dobra ze złem straciło na wiarygodności w obliczu tragedii za naszą wschodnią granicą. Choć od początku nie brakowało takich, którzy używali wojny jak kolejnej pałki na politycznych przeciwników, to jednak byli oni raczej ambarasującym marginesem. Teraz polska polityka zaczęła jednak wracać na znane nam tory.
Pięciu rozgrywających
Starej logice podlega zwłaszcza to, co...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]