Reklama

Czwarty szałas

Czwarty szałas

26.04.2011
Czyta się kilka minut
Każdy z nas stara się unikać rozmów o polityce w wymuszonych kontaktach towarzyskich, czyli wtedy, gdy nie ma pewności co do poglądów rozmówcy.
s

starej anegdocie angielski lord, nieszczęśliwy rozbitek z królewskiego galeonu, wylądował szczęśliwie na bezludnej wyspie. Po jakimś czasie odnalazła go ratunkowa ekspedycja. Na wyspie zastała, poza lordem, trzy wybudowane przez niego szałasy. Wprawiony w sztuce przetrwania kapitan okrętu zapytał:

- Milordzie, po co panu na bezludnej wyspie aż trzy szałasy?

Rozbitek odpowiedział z godnością: - To proste. W pierwszym jest mój dom, w drugim jest mój klub, a w trzecim - klub, w którym moja noga nigdy nie postanie.

Cywilizowani kontra patrioci

Choć dzisiejsza Polska cała jest w szałasach zbudowanych przez lordów, to jakoś nie jest nam do śmiechu. Pojawia się pytanie, w jakim stopniu podziały polityczne i ich interpretacje, którymi nas raczą uczestnicy debaty publicznej, wynikają z ...

8577

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]