Reklama

Człowiek, który słuchał wina

Człowiek, który słuchał wina

06.11.2017
Czyta się kilka minut
Filozofia nauczyła go, że człowiek jest bytem niekompletnym. A potem zrozumiał, co ów byt najwspanialej dopełnia.
Winnice w Napa Valley, Kalifornia BARRY ROSS / PIXABAY.COM
W

W2013 r. została zaliczona przez waszyngtoński Smithsonian Institute do grona „101 przedmiotów, które stworzyły Amerykę”. W muzeum stoi gdzieś między skafandrem Neila Armstronga a cylindrem Abrahama ­Lincolna. Niepozorna butelka wina z 1973 r. Trafiła tu w 1996 r. – 20 lat po tym, jak w najsłynniejszej degustacji świata pobiła najdroższe i najsłynniejsze grands crus classés z Bordeaux.

Wyszła spod ręki Warrena Winiarskiego, człowieka legendy, i jednego z największych winiarskich autorytetów świata. Człowieka, którego babka pochodziła z Łącka, a dziad spod Bydgoszczy.

Był koniec maja 1976 r. Warren, który 12 lat wcześniej porzucił karierę akademicką na wschodnim wybrzeżu Ameryki i przeniósł się do Kalifornii, by nauczyć się robić wino, odwiedzał akurat rodziców w Chicago. „Moja żona odebrała telefon od Dorothy Tchelistcheff – opowiada. – Warren – zawołała – pamiętasz te...

16348

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]