Reklama

Czerwony lejek

Czerwony lejek

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Alejandro ucina dyskusje o kolejnych warstwach aromatycznych, właściwej równowadze czy budowie wina. „Ale smakuje panu?” „Smakuje...” „No! W końcu zawsze o to chodzi, żeby smakowało”.
Alejandro Fernández Fot. Tonto Pesquera
N

Nie, nie! Potrzymajmy je jeszcze w lodówce! Do ostatniej chwili! – woła do mnie po kastylijsku. Nie znam kastylijskiego, ale gdy chodzi o wino, mowa gestów jest wystarczająco zrozumiała. – Alejandro... – błagam – ta ostatnia chwila minęła pół godziny temu! Mieliśmy zacząć degustację przed kwadransem!
Alejandro nie zna angielskiego ani polskiego, ale mowa gestów ostatecznie go przekonuje. W kieliszkach pojawiają się wreszcie jedne z najlepszych win świata.
Alejandro ma 81 lat. Ale gdy mowa o jego winach, gdy jego ukochane tempranillo budzi wyraźny zachwyt dziennikarzy, z cichego, zamyślonego staruszka przeistacza się natychmiast w porywczego, błyskotliwego młodzieńca. Zupełnie tak jak wówczas, gdy znajdzie się w kręgu młodych i pięknych wielbicielek z Polski.
– Tato! – napomina go raz po raz Mari Cruz, nadzorująca jedną z rodzinnych bodeg. – Tato! Daj spokój!
...

10121

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]