Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Czekając na list

Czekając na list

31.10.2017
Czyta się kilka minut
Wizyta na polskiej poczcie z gatunku tych głównych – to należy powiedzieć głośno – gruntownie załatwia potrzebę kontaktu z księdzem i lekarzem dowolnej dziedziny.
Fot. Grażyna Makara
N

Nie chcesz iść do piekła, idź na pocztę. Takoż uczyń, gdy masz widzenia, omamy, gdyś jest chory, zbyt tłusty, zbyt chudy, gdy masz za małe piersi albo nie znasz porządku czytań niedzielnych. Idź tam. Poczta jest jedynym miejscem, gdzie tak naprawdę warto chodzić, całą bowiem wiedzę potrzebną statystycznemu Polakowi można tam zgłębić, wędrując pomiędzy półkami zapełnionymi pismami, broszurami i książkami, słowem: wszelką możliwie najżywiej ilustrowaną sieczką w ogromnym wyborze. Drobnostką, niejako mglącą ten cudny obraz osobliwej aktywności krajowego dostawcy awiz, jest jakość tych treści. Treści – rozpaczliwie bowiem bronimy się przed użyciem tu słowa „wiedza”, do którego mamy staroświeckie przywiązanie i sentyment.

W ofercie tej instytucji znajdujemy solidny wybór informacji niezbędnych do życia, a raczej dające ułudę przeżycia dowolnej apokalipsy. Klient poczty może się...

3903

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]