Reklama

Ładowanie...

Co nowego obejrzeć w weekend na VoD

10.11.2022
Czyta się kilka minut
Po każdej dyktaturze ktoś musi posprzątać. Za takie porządki bierze się również kino, czasami wiele lat po. | ANITA PIOTROWSKA POLECA, CO ZOBACZYĆ, W KAŻDY WEEKEND
Kadr z filmu „Argentina, 1985” / MATERIAŁY PRASOWE
W

W filmie „Argentina, 1985” (nagroda krytyki na festiwalu w Wenecji i publiczności w San Sebastian) za miotłę chwyta prokurator Julio César Strassera i, jak się okazuje, będzie jeszcze musiał zatańczyć z nią niezłe tango. Tuż po upadku wojskowej junty sprawę generałów oskarżonych o zbrodnie przeciwko tysiącom obywateli przejął sąd cywilny. Wiadomo było jednak, że łatwo nie będzie, a główny oskarżyciel i jego młody zastępca Luis Moreno Ocampo wezmą na siebie gigantyczną odpowiedzialność, narażą się na rozmaite manipulacje i naciski, lecz także będą ryzykować swym bezpieczeństwem. Argentyński scenarzysta i reżyser Santiago Mitre odtwarza drobiazgowo tamte wydarzenia, by pokazać, jak świeżo odrodzona demokracja walczy o swój centralny filar – niezawisłość wymiaru sprawiedliwości. 

  • „ARGENTINA, 1985” – reż. Santiago Mitre. Prod. Argentyna/USA 2022. Amazon Prime...
4711

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]