Ostatni taki śpiew

Argentyńskie tango śpiewane odchodzi do historii. Kilka ostatnich wokalistek żyje w domach spokojnej starości i mało kto pamięta ich nazwiska.

Reklama

Ostatni taki śpiew

Ostatni taki śpiew

27.09.2021
Czyta się kilka minut
Argentyńskie tango śpiewane odchodzi do historii. Kilka ostatnich wokalistek żyje w domach spokojnej starości i mało kto pamięta ich nazwiska.
Tango w restauracji, dzielnica La Boca, Buenos Aires, marzec 2019 r. Fot. DAVID SILVERMAN / GETTY IMAGES
Z

Zulema Durán” – zapisuje na karteczce dozorca La Casa del Teatro, domu dla emerytowanych artystów, który znajduje się przy alei Santa Fe 1243, w samym centrum Buenos Aires. To z Zulemą mam rozmawiać zaraz po Nowym Roku. Jest grudzień 2019 r.

Na kilka dni przed wywiadem pokazuję karteczkę znajomym.

– Zulema Durán? Jak ci powiedzieli, że kim jest ta Zulema? – odpowiadają pytaniem. Dopiero Nieves Dacoba, która należy do osób znających wszystkie hasła w krzyżówkach, twierdzi, że kojarzy Zulemę. Prawdopodobnie z telewizji.

Zulema Durán chętnie udziela wywiadów. Wszystkim mówi to samo. Ma już nawet przygotowaną formułkę. Zupełnie, jakby odczytywała swój życiorys. Zanim jeszcze padnie pierwsze pytanie, przerywa mi w pół słowa i mówi: – Nie kłopocz się, wszystko ci skrócę.

– Jestem pracownicą tanga. Od pięćdziesięciu lat w zawodzie. Śpiewałam prawie dwanaście lat...

17210

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]