Reklama

Cena milczenia

Cena milczenia

11.02.2013
Czyta się kilka minut
Być może komisja Millera zmieni zdanie w sprawie obecności generała Błasika w kokpicie – mówi nam Maciej Lasek. Byłby to symboliczny gest przyznania się do błędu. Początek dialogu? Pytanie, czy na dialog i ostudzenie emocji nie jest już za późno.
M

Maciej Lasek to inżynier, doktor nauk technicznych, fachowiec od dynamiki lotu i pilot. Dziś jest przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Wcześniej był jednym z kluczowych ekspertów komisji Millera, badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej.
Pod koniec lipca 2011 r. komisja Millera zaprezentowała swój raport. Zaraz potem formalnie przestała istnieć. Badanie zakończono. 34 fachowców zebrało swoje papiery i rozeszło się każdy w swoją stronę.
1.
Teraz, po półtora roku milczenia, eksperci znów się spotykają. Tym razem na zasadach społecznych i bez ambicji badawczych. Chcą prowadzić działalność edukacyjną w społeczeństwie. To znaczy propagować wiedzę, jak doszło do tragedii Tupolewa 154M.
Dlaczego? Rzeczywistość się zmieniła. Sondaże opinii publicznej przeprowadzone pod koniec 2012 r. dowodzą, że tylko nieco ponad połowa...

14101

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]