Reklama

Ładowanie...

Cel! Pal!

12.09.2022
Czyta się kilka minut
W

W zeszłym tygodniu wiele się wydarzyło, ktoś powie, że za wiele, że z brzemiennych w skutki zdarzeń ciężko wybrać to najważniejsze. Ponieważ staramy się podejmować decyzje szybko i bez hamletyzowania, i tym razem wybór przyszedł nam łatwo i nie bez przyjemności.

Uznaliśmy oto, że apel Gospodarza do ludu, by ów palił w piecach wszystkim prócz opon, jest wydarzeniem co najmniej najpoważniejszym i wartym analizy. W zdaniu wypowiedzianym przez przywódcę, lekko licząc, połowy społeczeństwa mieści się w zasadzie cały program partii Prawo i Sprawiedliwość, a szczególnie jej dbałość o swojskość. Swojskość – gdyby ktoś zapomniał – jest kluczowym elementem polityki polskiej. Komu się dziś zdaje, że poczucie swojskości w politycznym programowaniu można pominąć bądź zlekceważyć, ten przegra każde wybory. Oczywiście, swojskość, by ją uprawiać, trzeba rozumieć. Trzeba mieć do swojskości...

4255

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]