Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Brexit: nadzieja umiera ostatnia

Brexit: nadzieja umiera ostatnia

22.10.2018
Czyta się kilka minut
Pół miliona ludzi demonstrowało w sobotę 20 października w Londynie przeciw wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.
BENJAMIN FURST / AFP / EAST NEWS
D

Domagali się referendum, w którym Brytyjczycy mieliby zdecydować, czy akceptują finalną umowę brexitową z Unią. Premier Theresa May odrzuca jednak ten postulat. Wielka Brytania ma opuścić Unię już w marcu 2019 r., tymczasem negocjacje z Brukselą wciąż trwają. Scenariusz, w którym kraj opuściłby Unię bez żadnej z nią umowy, uderzyłby w wiele sfer życia, zwłaszcza w gospodarkę. Dlatego, aby zyskać na czasie i znaleźć trwałą ugodę, Unia sugeruje wydłużenie planowanego okresu przejściowego po brexicie: zamiast do końca 2020 r., mógłby on trwać rok dłużej. ©(P)

Czytaj także: Pani premier tańczy - Patrycja Bukalska o Theresie May

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]