Reklama

Ładowanie...

Trudna sytuacja kobiet w Afganistanie

Trudna sytuacja kobiet w Afganistanie

06.12.2021
Czyta się kilka minut
PETROS GIANNAKOURIS / AP / EAST NEWS
U

Uzyskanie pomocy przez Afganki, które są ofiarami przemocy, stało się dziś prawie niemożliwe – twierdzi Amnesty International w raporcie o sytuacji kobiet w Afganistanie, opublikowanym 6 grudnia. Istniejąca tam przez ostatnie 20 lat ogólnokrajowa sieć – oferująca różną pomoc, jak grupy wsparcia, porady prawne czy schroniska dla kobiet uciekających przed biciem lub przymusowym małżeństwem – po przejęciu władzy przez talibów zniknęła (niektóre instytucje zamknęły się same z obawy przed represjami). Wcześniej co roku tysiące kobiet otrzymywały tam pomoc. W stolicy kraju działa już tylko jedno schronisko, gdzie przebywa 15 kobiet i czworo dzieci. Na zdjęciu: na ulicy w Kabulu, 5 grudnia 2021 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]